Pilotem vrtulníku na zkoušku

Chtěli jste si někdy vyzkoušet pilotovat skutečný vrtulník? Usednout na sedačku kapitána a řídit let od vzletu po přistání? My vám sen splníme! Celý den prožijete v leteckém prostředí, ve vrtulníku Robinson R44 a po boku zkušeného pilota-instruktora.

A co vše na vás? Po příjezdu nejdříve absolvujete základní teoretickou přípravu na let. Během 2 až 3hodinové teorie odlehčenou formou se naučíte něco málo o technických specifikacích helikoptéry, zjistíte více o provozování vrtulníku a také se naučíte základy techniky pilotáže.

Nahlédněte pod pokličku práce pilota

Dozvíte se informace o leteckém provozu a základních pravidlech pohybu v okolí letiště, rozdělení vzdušného prostoru, i o tom, co musí pilot udělat před samotným letem. Nahlédnete pod pokličku leteckého umění, zjistíte, jak piloti řeší neobvyklé a nouzové situace za letu a jak se orientují podle leteckých map. Těšit se můžete i na briefing, který je nedílnou součástí předletové přípravy.

V ten moment budete dokonale připraveni na váš první let! Přemístíte se k vrtulníku, kde společně s instruktorem provedete předletovou prohlídku. Pilot provede spuštění vrtulníku a po krátkém zahřátí motoru a kontrole systémů se společně vznesete do oblak… Pak už si jen vezmete do ruky knipl a vrtulník je váš!

Trasa letu je na domluvě mezi vámi a pilotem – rádi vyhovíme vašim požadavkům. Po návratu zpět na místo odletu proberete s instruktorem zážitky z letu nebo se ještě zeptáte na to, co vás zajímá.

Pilotem na zkoušku:

Standartní cena: 11 990  Kč/1 osoba/1denní pilotní škola

< ZPĚT
line